Wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej

Zapierające dech w piersiach zdjęcia będzie można niebawem obejrzeć na wystawie w białostockiej Alfie. Ich autorką jest Elżbieta Dzikowska, podróżniczka, znana z cyklu programów telewizyjnych „Pieprz i wanilia” realizowanych wspólnie z mężem, Tonym Halikiem, ale także jako autorka wielu książek, albumów, filmów dokumentalnych i wystaw artystycznych.

Tym razem Elżbieta Dzikowska zaprasza nas w świat dwojako: w podróż po całym globie, jednak również w świat kobiet. Jako że jej wystawa ma tytuł „Różne oblicza piękna. Co robią kobiety żeby się podobać?” Zobaczymy na niej np kobiety z etiopskiego plemienia Mursi z glinianymi, ozdobnymi plakietkami w dolnej wardze czy też kobiety z plemienia Padaung w Birmie od dzieciństwa noszące na szyi bransolety ważące do 8 kilogramów.

Wernisaż wystawy odbędzie się – z udziałem autorki zdjęć – 14 lutego w galerii (jak widać nie tylko handlowej) Alfa w Białymstoku. Jednak już dziś ruszył poprzedzający ją konkurs na najbardziej inspirującą stylizację mieszkańców Białegostoku! Wystarczy do 12 lutego wysłać swoją fotografię na adres: inspirujaca-stylizacja@wp.pl wraz z podpisaną kartą zgłoszeniową (do pobrania na stronie internetowej Centrum Handlowego Alfa).

Pięć najlepszych fotografii zostanie nagrodzonych zestawami kosmetyków ufundowanymi przez sklepy Ziaja i Douglas, a także albumami „Biżuteria Świata” Elżbiety Dzikowskiej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 lutego, o godz 14 w Alfie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *