Anna Rutkowska – Ciało ciekłe

Galeria Nanazenit zaprasza na wystawę malarstwa Anny Rutkowskiej, które naznaczone jest bogactwem znaczenia, sensualnością doznań, subtelnością i dosadnością. Malarstwo i rysunek artystki przeniosą nas do świata, w którym to, co szlachetne, miesza się z tym, co dosłowne i bezwstydne.

Abstrakcyjne formy na płótnach Ani Rutkowskiej to tylko pierwsza warstwa ich odbioru. Z każdą chwilą kontaktu z nimi pojawiają się skojarzenia, alegorie i symbole tego, co na pewno kojarzymy – z czym, skąd i dlaczego? Odpowiedź na to pytanie przynosi tylko oddanie się dziełom i popłynięcie z wartkim nurtem ich energii.

Anna Rutkowska, (ur. 1996) – studia na warszawskiej ASP (w pracowni malarskiej prof. J. Modzelewskiego, ze specjalizacją w pracowni dr hab. J. Mioduszewskiego) ukończone w 2020r., zdobywając nagrodę Coming Out dla najlepszego dyplomu. Finalistka konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2020), Nowy Obraz-Nowe Spojrzenie (2022), Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego (2022). Uczestniczka kilkunastu wystaw (indywidualnych i zbiorowych). Malarka, performerka, karateka. Cały czas poszukuje nowych tematów, maszyny rolnicze i własne przeżycia to tylko jedne z nich.

wernisaż: 10 sierpnia 2023, godz. 18.00
czynne: od 11 sierpnia 2023 do 16 września 2023

Nanazenit galeria sztuki współczesnej
ul. Zwycięzców 15
Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *