Marco Angelini – Płynna pamięć

Warszawska Apteka Sztuki zaprasza na wystawę włoskiego artysty Marco Angeliniego, który zaprezentuje swoje dzieła z lat 2017-2019, wśród nich będzie można zobaczyć malarstwo, rzeźby, instalacje oraz video.

Artysta rejestruje swoje podróże i wspomnienia, a także reakcje odbiorców na jego dzieła. Osobiste doświadczenia symbolicznie przedstawia jako płynne formy, które współistnieją jedne w drugich. Sztuka Angeliniego kieruje nas w stronę łagodnej akceptacji własnych przeżyć i doświadczeń, posługując się pamięcią, jako niewyczerpanym źródłem nowych bodźców, dróg i rozwiązań.

Marco Angelini urodził się w Rzymie w 1971 roku, mieszka i pracuje w dwóch miastach – Rzymie i Warszawie. Jego zainteresowania artystyczne skupiają się wokół badania metropolii, jako zjawiska społecznego, które ulega nieustannym procesom transformacji. Interpretacja socjologiczna jest dla niego stałym kulturowo-badawczym punktem odniesienia. Od 2006 roku artysta zrealizował kilkanaście wystaw indywidualnych w wielu miastach Europy (w Rzymie, Mediolanie, Warszawie, Londynie i Bratysławie). Wziął udział w licznych wystawach zbiorowych zarówno w instytucjach publicznych, jak i w prywatnych galeriach, mi.in. w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Tel Awiwie, Warszawie, Zamościu, Szczecinie, Monachium, Essen, Londynie, Brukseli i Rzymie.

wernisaż: 25 kwietnia 2019, godz. 18:00
czynne: od 26 kwietnia 2019 do 24 maja 2019

Apteka Sztuki
al. Wyzwolenia 3/5, Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *