Piotr Ambroziak – Siła wyczerpanego GESTU

Galeria Piekary w Poznaniu zaprasza na wystawę malarstwa Piotra Ambroziaka, która będzie jednocześnie obroną jego pracy doktorskiej.

W prezentowanych pracach malarskich artysta będzie się koncentrował na potencjale tytułowego gestu malarskiego. Gest będzie przez niego „powoływany” do życia, za pomocą ekspresyjnych gestów, gęstych faktur i wydrapanych linii, po delikatne, automatyczne ruchy pędzla. Oryginalnym gestem będą neony (gesty świetlne), które w swojej poświacie przyciągają odbiorcę do obrazu, zmieniając barwy, uwypuklając fakturę i potęgując ekspresję.

Piotr Ambroziak (ur. 1971, Łódź) – doktorant Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Malarstwa i Rysunku, w pracowni prof. Dominika Lejmana. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie w 1996 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni drzeworytu prof. Andrzeja Bartczaka (aneks z fotografii u prof. Ireneusza Pierzgalskiego). Jest autorem obrazów ekspresyjnych i obiektów „miejskiego szamanizmu”‒ URBAN CAVE. Artysta intermedialny, uczestnik wielu stowarzyszeń artystycznych i wystaw międzynarodowych oraz indywidualnych w Polsce. Pomysłodawca idei Warsaw by Art (2017) ‒ prezentacji warszawskich galerii. Twórca i kurator Warsaw off ART (2018, 2019) ‒ pracownie warszawskich artystów otwarte dla publiczności.

wernisaż: 16 stycznia 2020, godz. 19:00
czynne: od 16 stycznia 2020 do 29 stycznia 2020

Galeria Piekary
św. Marcin 80/82, Poznań

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *