Widoki z okien pracowni

Dolnośląski Okręg ZPAF i Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej zapraszają na wystawę fotografii, która jest częścią obchodów 70-lecia Związku Polskich Artystów Fotografików.

Temat wystawy nawiązuje do pierwszego w historii zachowanego zdjęcia, wykonanego w technice heliografii przez Josepha Niecephore Niepce’a w jego pracowni w Le Gras w 1826 r. Kilkunastu fotografów zostało poproszonych o refleksję na temat natury fotograficznego medium i sporządzenie własnej interpretacji Niepcowskiego „Widoku z okna pracowni”. Ekspozycji towarzyszą wypowiedzi 18 Artystów, ukazane w postaci prezentacji multimedialnej autorstwa Ewy Martyniszyn. Przed wernisażem zostanie wygłoszony wykład Waldemara Zielińskiego – Pierwsi fotografowie w Bystrzycy Kłodzkiej.

Ewa Martyniszyn, kurator wystawy
Michał Pietrzak, komisarz wystawy

Uczestnicy wystawy:

Czesław CHWISZCZUK, Sławoj DUBIEL, Andrzej DUDEK-DÜRER, Janina HOBGARSKA, Krzysztof KUCZYŃSKI, Stanisław KULAWIAK, Piotr KOMOROWSKI, Ryszard KOPCZYŃSKI, Jacek LALAK, Magdalena LASOTA, Marek LIKSZTET, Ewa MARTYNISZYN, Janusz MUSIAŁ, Michał PIETRZAK, Dorota SITNIK, Rafał WARZECHA, Wojciech ZAWADZKI [†], Waldemar ZIELIŃSKI

wykład: 14 lipca 2017, godz. 17.30
wernisaż: 14 lipca 2017, godz. 18.00
czynne: od 14 lipca 2017 do 30 września 2017

Muzeum Filumenistyczne
ul. Mały Rynek 1
Bystrzyca Kłodzka

6789212

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *