Krzysztof Pająk – Remanent

Galeria 101 Projekt w Warszawie zaprasza na wystawę malarstwa Krzysztofa Pająka. Artysta w swoich obrazach przedstawia egzotyczne i magiczne symbole, które wywodzą się z odległych kultur, usytuowanych w Afryce, Ameryce i Oceanii.

Opowiedziana historia, bo nie można obrazów tych odbierać wyłącznie jako impresji, systematyczność podziałów, skłania do rozwiązań zagadki, jaką stawia przed nami autor, chociażby częściowego odgadnięcia treści przekazu, malarstwo jego bazuje na znakach z oddalonych epok, początków działań artystycznych człowieka, zaś forma podziałów na pola wyodrębniające poszczególne znaki, nawiązuje do pop-artu i komiksu.
Joanna Owidzka, katalog wystawy.

Krzysztof Pająk (ur. 1956 roku w Warszawie) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – studiował w pracowni projektowania graficznego prof. Romana Duszka (dyplom z wyróżnieniem 1984) oraz w pracowniach malarstwa prof. Jana Dziędziory i prof. Jacka Sempolińskiego. Artysta współtworzył projekt komunikacji wizualnej dla szpitala CZMP w Łodzi. Krzysztof Pająk jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki (1985), laureatem Nagrody Talensa (2005), jednej z trzech głównych nagród I Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej, WFFA’05 (2005), autorem ponad 45 wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ponad 350 wystaw zbiorowych. Artysta brał także udział w ponad 70 aukcjach charytatywnych, m.in. Stowarzyszenia „Wielkie Serce”, Fundacji Sue Ryder, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji „Ogród Nadziei”. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (USA, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Holandia, Japonia). Zajmuje się malarstwem, projektowaniem i fotografią. Mieszka w Warszawie.

czynne: od 8 października 2020 do 15 października 2020

Galeria 101 Projekt
ul. Piękna 62/64, Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *