Wystawa bardzo romantyczna

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zaprasza w Walentynkowy wieczór na wyjątkową wystawę, której tematem jest, a jakże by inaczej, miłość.

Miłość romantyczna z definicji jest nieszczęśliwa i niedojrzała. Samo doznanie jest istotniejsze niż skutki fascynacji i namiętności. Potrzeba przelania na kogoś (lub na coś) swoich uczuć wyższych oraz postrzegania się w czyichś oczach jako ktoś wyjątkowy, nie zginęły w XIX wieku wraz z pokoleniem młodych Werterów. Z tą różnicą, że słowo „kocham” można obecnie odmieniać na milion sposobów i we wszystkich językach, obrabiać w edytorach zdjęć najpospolitsze buzie, określać ludzi na podstawie wzrostu i majątku, miejsc gdzie się bawią i jedzą, a w końcu wizerunku ich przyjaciół i rodziny. Można tak samo szybko kochać i nie kochać, dać lajka i zabrać lajka. Za tym wszystkim jednak stoją ludzie, dalej z tymi samymi potrzebami, oczekiwaniami i ze skutkami swojej miłości.

zaproszone artystki: Kalina Bańka / Paulina Brelińska / Marcelina Groń / Joanna Gryzińska / Anna Orłowska / Paulina Przygoda / Nicole Wójcik

wernisaż: 14 lutego 2017, godz. 18.00
w trakcie wernisażu zagra dla Was duet Mio – Justyna Jakubiak i Piotr Haie
godz. 19:00 przedpremierowa projekcja filmu Dominiki Gnatek „Zwykłe losy Zofii” z Karoliną Czarnecką w roli głównej

czynne: od 14 lutego 2017 do 10 marca 2017
wstęp wolny

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu
ul. Serbska 5a
Wrocław

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *