Andrzej Tuźnik – Miejsca

NEXT Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy Andrzeja Tuźnika – Miejsca. Zestaw prac przedstawia pejzaże, na których dominuje spokój i minimalistyczna kompozycja. Nawet uchwyceni w kadrze ludzie wydają się być anonimowymi elementami krajobrazu.

Artysta oddaje się poszukiwaniom formalnym, dążenie do syntezy tematu, nastroju, kompozycji, koloru i światła w obrazie, a także usunięcie zbędnych detali, ma na celu odnalezienie istoty otaczających nas rzeczy i odbieranych przez nas wrażeń. W związku z tym miejsca są swoistą emergencją, nośnikiem i pretekstem do odkrywania siebie, własnych emocji i pragnień.

Andrzej Tuźnik urodził się w 1974 r w Puławach, ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r uzyskał dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Walentego Wróblewskiego, za który otrzymał Wyróżnienie Dziekańskie. W latach 1997-2005 pracował jako plastyk w Państwowym Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Od 2005 r jest związany z Trójmiastem, pracuje jako grafik komputerowy. Ważniejsze wystawy: Galeria 31 – Lublin, Karczma Złoty Osioł – Lublin, Państwowy Teatr im. J. Osterwy w Lublinie, Autograf 2001 – Muzeum Lubelskie, Polsk Konst – Malmö, Wiosna artystów – Pruszcz Gdański, Żywa Galeria przy Artbistro Stalowa 52 – Warszawa. Prace artysty są w kolekcjach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szkocji i Niemczech.

wernisaż: 14 grudnia 2018, godz. 19:00
czynne: od 15 grudnia 2018 do 09 stycznia 2018

NEXT Galeria Sztuki
ul. Poznańska 31, Bydgoszcz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *