Georgia Krawiec – Dorosnąć wiosną

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na wystawę prac Georgii Krawiec, artystki wizualnej, która zajmuje się w swojej twórczości problematyką tożsamości, spowolnieniem, przemijaniem, wszechobecną inwigilacją i monitoringiem jednostki i społeczeństwa.

Krawiec wykorzystując aparaty otworkowe tworzy fotoinstalację, zapraszającą widza do kontemplacji nad zmianami życia emigrantki. Widz może śledzić polską lub niemiecką „wersję” autorki, deklinować dziecinną wyliczankę, myśleć o zmianie kultury, przyjaciół, języka, kuchni, nawet nazwiska, czy też o zmianie wartości, które niesie ze sobą emigracja.

Georgia Krawiec jest polską i niemiecką artystką, korzystającą w swojej pracy z dawnych metod fotografii, takich jak aparaty otworkowe, luksografie, czy też techniki szlachetne (np. kalotypia i cyjanotypia), dzięki którym powstają fotogramy, fotokolaże oraz obiekty fotograficzne i fotoinstalacje. Jej eksperymentalne podejście do formy, jak również manualność i pierwotność w fotografii, mają dla niej kluczowe znaczenie. Artystka buduje własne aparaty i towarzyszy w ten sposób procesowi tworzenia obrazu od samego początku.

wernisaż: 11 maja 2018, godz. 18:00
czynne: od 11 maja 2018 do 03 czerwca 2018

Galeria Sztuki Wozownia
ul. Rabiańska 20
Toruń

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *