Jacek Fota – PKiN

Zdjęcia warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki, wykonane przez Jacka Fotę, można będzie obejrzeć we wrocławskiej Galerii Fotograficznej Miejsce przy Miejscu. Jest to pierwsza tak obszerna eksploracja wizualna tego budynku. Na fotografiach znajdują się miejsca niedostępne dla zwiedzających, takie jak: biura, pracownie, warsztaty techniczne, podziemia i Koci Raj.

Cykl został zrealizowany w latach 2013–2014, jednak część fotografii nie była jeszcze nigdzie pokazywana. Wystawa składa się z dwóch rozdziałów: w pierwszym zaprezentowany będzie sam budynek, jego konstrukcja, przemiana i niedostępna przestrzeń, natomiast drugi pokaże ludzi, związanych z życiem Pałacu.

Jacek Fota to także autor serii zdjęć o podróży przez Stany Zjednoczone, zamkniętego w książce „Some Things are Quieter than Others” (2014), laureat 3 miejsca na przeglądzie portfolio podczas Miesiąca Fotografii w Bratysławie (2013), stypendysta Miasta Stołecznego Warszawy (2014 i 2016) oraz stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016). Związany jest z agencją Anzenberger z Wiednia.

wernisaż: 16 listopada 2017, godz. 19:00
czynne: od 16 listopada 2017 do 26 stycznia 2018
wstęp wolny

Galeria Fotograficzna Miejsce przy Miejscu
pl. Strzelecki 14
Wrocław

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *