Robert Motelski – Linia horyzontu

Galeria Milano zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Roberta Motelskiego „Linia horyzontu”. Motywem przewodnim prac jest natura, to z niej autor czerpie inspiracje do monumentalnych, abstrakcyjnych dzieł, które wykraczają poza ramy pejzażu. Natura jest tu kontemplowana, sformalizowana, zredukowana do podstawowego plastycznego języka, przedstawiającego ją w sposób minimalistyczny.

Tytuły prac są zapisem czasu. Zatrzymują chwile, kiedy sytuacja przedstawiona na obrazie, światło, kolor, kompozycja mogłyby zaistnieć. Nie są dla mnie najważniejsze, ale pozwalają porządkować obrazy w czasie i nadać im dodatkowe znaczenia. Niektóre motywy są mi bliskie już od dawna, dlatego nie rezygnuję z nich, aby mogły powrócić w nowej postaci. W moich pracach chciałbym przekazać energię i rytm zawarte w naturze. Zestawiam ekspresyjnie malowane elementy z płaszczyznami koloru. Duże znaczenie przywiązuję do kompozycji.

Na wystawie zobaczymy ponad dwadzieścia obrazów artysty z najnowszych z serii: Światło, Gwiazdy, Ognisko.

Robert Motelski (ur. 1977) dyplom z malarstwa uzyskał w 2002 r., w Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem profesor Barbary Szubińskiej. Wcześniej studiował w pracowniach profesorów Antoniego Fałata, Andrzeja Sadowskiego i Ewy Pełki. Brał udział w ponad stu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2004 roku otrzymał Stypendium Funduszu Promocji Twórczości z Ministerstwa Kultury i Sztuki, natomiast w 2008 roku otrzymał stypendium ,,Młoda Polska” z Narodowego Centrum Kultury. Jego prace znajdują się w wielu instytucjonalnych i prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą, zaś zainteresowania artystyczne skupiają się na studiowaniu pejzażu i na nowatorskim sposobie jego prezentacji.

wernisaż: 15 października 2019, godz. 19:00
czynne: od 16 października 2019 do 02 listopada 2019

Galeria Milano
Al. Waszyngtona 2a, Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *