Robert Szczebiot – Licho nie śpi

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku zaprasza na wystawę Roberta Szczebiota „Licho nie śpi”. Zaprezentowane obrazy są inspirowane podlaskimi legendami, nawiązują do ludzkich emocji, poddanych ekstremalnym przeżyciom, związanym z poczuciem zdrady, straty i nostalgii. Prace nawiązują do wczesnych zainteresowań artysty tematyką i stylistyką malarstwa okresu romantyzmu.

Wielkoformatowe płótna pełne są magicznych miejsc, baśniowych ogrodów, duchów, zjaw, alchemicznych motywów. Artysta stara się wyeksponować nierozerwalność pierwiastka ludzkiego z siłami natury, jego emocjonalność i popędliwość. Obrazy Roberta Szczebiota stanowią namysł nad miejscem człowieka w kosmosie i jego istotą, a swoją tajemniczą osnową zachęcają odbiorcę do wejścia w magiczny świat poszukiwań i konfrontacji z samym sobą.

„Odkąd byłem małym chłopcem fascynowały mnie miejsca, przedmioty magiczne – czarnoksiężnicy, nokturny, zaczarowane ogrody, labirynty… Nic więc dziwnego, że wybrałem sztukę. To była naturalna konsekwencja moich zainteresowań, ale nie tylko malarskich i technologicznych. Duży wpływ miał na mnie także klimat panujący w pracowni. To co widzę, to z czym mi się kojarzy – to czysta Alchemia”.

Robert Szczebiot urodził się w 1987 w Białymstoku, jest malarzem, grafikiem i ilustratorem, absolwentem Liceum Plastycznego im. A. Grottgera w Supraślu i ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom obronił w 2013 r. w pracowni litografii pod przewodnictwem dra hab. Piotra Panasiewicza, mieszka i tworzy w Białymstoku.

wernisaż: 14 września 2018, godz. 18:00
czynne: od 14 września 2018 do 21 października 2018

Galeria im. Sleńdzińskich
ul. Legionowa 2
Białystok

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *