Sylwester Ambroziak – Niewinność

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu zaprasza na wystawę Sylwestra Ambroziaka, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich rzeźbiarzy.

Na wystawie „Niewinność” zaprezentowane zostaną trzy grupy rzeźb oraz filmy animowane. Wystawa będzie zawierała monumentalne rzeźby, podwieszane pod sufitem, jak i multimedialne efekty, mające za zadanie ożywić wyrzeźbioną materię. Artysta od samego początku swojej twórczości korzysta z pewnego ustalonego typu bohatera, którego umieszcza w nowych kontekstach, nawiązujących do aktualnych problemów społecznych, politycznych, czy filozoficznych. Bohater ten posiada charakterystyczne negroidalne kształty i wraz z kolejnymi latami działalności artystycznej, przyjmuje coraz to większe rozmiary.

Artysta zajmuje się również tworzeniem eksperymentalnych animacji, w których jego rzeźby odgrywają główne role. Tym razem to właśnie projekcje filmów na wielkoformatowych ekranach w sali kolumnowej CSW będą główną atrakcją wystawy. Zostaną wyświetlone następujące filmy: Pokój, Baranek, Mesjasz, Łąka oraz Niewinne.

wernisaż: 22 stycznia 2021 (Forma otwarcia wystawy będzie zależała od aktualnie obowiązujących obostrzeń)
czynne: od 22 stycznia 2021 do 21 marca 2021

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu
ul. Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *