Malarstwo i grafika Agnieszki Rzońcy

Agnieszka Rzońca zajmuje się malarstwem i rysunkiem oraz linorytem. Odwołuje się do poetyki marzeń i snu. Świat ukazany w jej pracach to inspiracja codziennością, która poddana jest fantazji. Dzikie zwierzęta, bujna roślinność, magiczne pejzaże, nawiązują do symboliki utraconego raju. Agnieszka Rzońca powraca do tej tematyki w poszukiwaniu piękna.

„Piękno jest dla mnie nierozerwalnie związane ze sztuką; w człowieku, od początku jego istnienia i od czasu, kiedy po raz pierwszy sięgnął po narzędzie by przedstawić sylwetki zwierząt w jaskiniach, tkwi zamiłowanie do niego. Ta tęsknota za nim objawiała się przez czas trwania wszystkich epok i szukano go na różne sposoby. Pragnienie poszukiwania piękna zawsze było czynnikiem sprawczym do wspaniałych rzeczy. Jeśli rozejrzymy się wokół siebie to od razu zdamy sobie z tego sprawę.” Agnieszka Rzońca

Agnieszka Rzońca (ur. 1991) jest studentką Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 2011-2014 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze (dyplom Plastyka w 2011 r z wyróżnieniem).

Gdzie: Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa, ul. Puławska 17

Kiedy: od 28 kwietnia do14 maja

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *