Paweł Kałużyński – Wielki Sen

Galeria Milano zaprasza na wystawę malarstwa Pawła Kałużyńskiego ,,Wielki Sen”, na której zobaczymy intrygujący, oniryczny świat, pełen wspaniałych, staroświeckich pałaców i kurortów, z tropikalną roślinnością, luksusowymi basenami i zacienionymi patiami.

Obrazy Kałużyńskiego są namalowane z wielką energią i precyzją, składają się z kontrastów: czerni na żywym różowym, żółtym lub zielonym tle. Płótna pokrywa warstwa odbijającego światło lakieru, dzięki czemu mienią się, przyciągają wzrok, zaciekawiają i nie sposób przejść obok nich obojętnie. W nich to, jak w zwierciadle można odkryć swoje odbicie i rozpoznać własne sny i marzenia, poczuć nostalgię, a może coś więcej.

Paweł Kałużyński (ur. 1979) w 2005 roku ukończył Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował w pracowni malarstwa profesora Mariana Czapli, w której przygotował swój dyplom malarski składający się z cyklu pejzaży. W trakcie studiów zajmował się również grafiką pod kierunkiem profesora Rafała Strenta oraz rysunkiem w pracowni profesora Marka Wyrzykowskiego. W latach 1999-2004 studiował na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

czynne: od 8 września 2020 do 28 września 2020

Galeria MILANO
Al. Waszyngtona 2a, Warszawa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *